Rysowanie piórem

Czy można dobrze rysować piórem? Rysowanie jest ekscytujące, ponieważ jest to sztuka, która wyraża kulturę, emocje i myśli. Rysowanie wymaga narzędzi takich jak pióro, które dają dobrze zdefiniowaną i czystą linię.

Rysowanie piórem i tuszem sięga starożytności

Rysowanie piórem i tuszem datuje się na ponad 4000 lat temu, a jego początki sięgają Egiptu i Chin. W tym czasie wykonywano już szkice w których do rysunków używali tuszu. Pierwsze obrazy, które zdołały przetrwać w sztuce greckiej określono, że zostały narysowane piórem i tuszem na papirusie. Rysunek piórem tuszem był później stosowany również przez kulturę chińską i japońską. Ponadto, technika ta została przyjęta przez Koreańczyków. Rysunek taki wykorzystywany był również w epoce renesansu, a obecnie służy między innymi do wykonywania szkiców miejskich.

Rysowanie piórami

Rysunek piórem jest techniką, która obejmuje wykorzystanie czarnego tuszu i wielu innych kolorów, które są uchwycone na papierze. W ten sam sposób jest to technika rysowania w sposób prosty i głęboki.

Charakterystyka

Pióra mogą nadać rysunkowi dużą szczegółowość, ponieważ zapewniają precyzję i spójność rysowanej linii.
Pióro jest niedrogie
Jego zaletą jest to, że tusz w piórze szybko wysycha podczas rysowania, co skraca czas pracy.
Zastosowaniem ogromnej różnorodności piór są: rysunki lub karykatury, a także kaligrafia.

Pióra zanurzeniowe

Ich trzonek wykonany jest z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego, a końcówka z metalu. Są one nazywane piórami zanurzeniowymi, ponieważ muszą być zanurzane w butelce z atramentem. Pióra te posiadają różne rodzaje wkładów, które pomagają uzyskać różne grubości linii.

Pióro wieczne, wieczne pióro lub stylografy

Są to pióra, które zawierają zbiornik, w którym przechowywany jest tusz, który dociera na papier poprzez stalówkę, czyli końcówkę, która wykonana jest z metalu. Pióra te charakteryzują się wysoką precyzją podczas wykonywania linii za pomocą tego narzędzia. Podobnie, są one dostępne w końcówkach o różnej grubości, od 0,5 milimetra do 1 milimetra.

Jak rysować piórem?

Podczas rysowania piórem można wybrać końcówkę i atrament, które można łączyć, aby uzyskać różne efekty. Techniki rysowania piórem obejmują:

Technika nr. 1.

Jest to technika, w której rysowane linie idą w tym samym kierunku, dodając w ten sposób wartość w sposób liniowy. W tej technice linie nie przecinają się podczas cieniowania, co oznacza, że linie do cieniowania są równoległe. Są to również linie konturowe, które określają jak wygląda kształt rysowanego obiektu. W tej technice, im bliżej linii są rysowane, tym ciemniejszy efekt będzie w rysunku i, przeciwnie, gdy linie są dalej od siebie, tym jaśniejszy będzie rysunek. Dzięki tej technice można uzyskać efekt spłaszczenia rysunku.

Poprzedni post Jak malować techniką impresjonistyczną
Następny post Malarstwo kwadraturowe