Malowanie czy płytki na ściany w kuchni?

Urządzasz swoją nową kuchnię, a może ma już kilka lat i wymaga remontu? W obliczu takiej sytuacji wiele osób zadaje sobie to samo pytanie: czy pomalować ściany w kuchni, czy może wygodniej będzie ozdobić je płytkami? Każdy wybór ma swoje plusy i minusy. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i potrzebujesz porady, pokażemy ci zalety i wady każdej z opcji.

Malowanie ścian w kuchni: Zalety

#1 Łatwość zastosowania

Farba to bardzo łatwy w użyciu materiał, który jest w zasięgu ręki każdego. Wszystko czego potrzebujesz to wysokiej jakości farba odpowiednia do kuchni i krótka lista narzędzi. Podstawowe narzędzia, których będziesz potrzebować to pędzel, wałek, wiadro, taśma maskująca i folia do ochrony powierzchni w przypadku, gdy masz już meble zainstalowane w przestrzeni kuchennej.

# 2 Tańszy koszt

Farba może być bardziej przystępna cenowo niż płytki. Choć prawdą jest, że obecnie można dostać płytki do kuchni w przystępnej cenie.

#3 Szybka realizacja

Nie potrzebujesz profesjonalnego malarza, aby udekorować swoją kuchnię jeśli używasz farby. Możesz wykonać to zadanie samodzielnie i uwierz nam, że nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z pędzlem, praca nie będzie zbyt pracochłonna.

Malowanie ścian w kuchni: Wady

#1 Ograniczania

To prawda, jeśli zdecydujesz się udekorować swoją kuchnię farbą, musisz pamiętać, że możliwości dekoracyjne są ograniczone. Nawet jeśli zdecydujesz się połączyć różne odcienie, farba jest płaską dekoracją bez motywów, jest to coś, co mogą dać ci płytki. Pocieszeniem jest to, że możesz częściej zmieniać kolor ścian.

#2 Bardziej skomplikowane czyszczenie

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń w domu w którym codziennie wykonuje się najwięcej pracy. Gotujemy w nim i zazwyczaj jest ono również miejscem głównych posiłków jedzonych w ciągu dnia. Tłuszcz i brud nieuchronnie gromadzą się na ścianach i muszą być czyszczone regularnie.

Zadanie to staje się bardziej skomplikowane, jeśli zdecydowałeś się na malowanie ściany. W tym przypadku zawsze radzimy wybrać farbę, która jest bardzo zmywalna, aby jak najdłużej wytrzymała szorowanie powierzchni.

#3 Więcej konserwacji

Przekonałeś się już, że czyszczenie malowanej ściany jest znacznie bardziej ograniczone niż ściany pokrytej płytkami. Ale dodatkowo, konserwacja, którą trzeba będzie wykonywać, będzie częstsza. Co 4-5 lat należy przemalować pomieszczenie. To coś, co nie zdarza się w przypadku wyboru płytek ceramicznych.

Następny post Historia impresjonizmu